Fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům

Chcete snížit své náklady na provoz domácnosti a láká vás energetická soběstačnost? Instalace fotovoltaické elektrárny je tím správným krokem a my vám s tím rádi pomůžeme!

SunBrothers - Fotovoltaická elektrárna na rodinném domě

Postup

Projednání veškerých vašich požadavků a očekávání

Navržení projektu a jeho rozpočtu na základě návštěvy na místě instalace

Podpis smlouvy a vyřízení veškerých administrativních kroků

Samotná realizace fotovoltaické elektrárny

Zákaznický servis kdykoli

Zajistíme dotaci

Ušetřete až 225 000 Kč

Pokud jste vlastníkem nemovitosti můžete díky dotaci ušetřit až 275 000 Kč při instalaci nové fotovoltaické elektrárny na vaši střechu. Dotační podmínky jsou příznivé a na dotaci má nárok téměř každý. Dotace vám bude připsána v celé výši na váš bankovní účet po dokončení instalace FVE a její úspěšné revizi. Nemusíte se o nic starat, my pro vás celý proces přidělení dotace zařídíme. Více informací pro zájemce o dotace NZÚ naleznete zde.
Nová Zelená Úsporám - mladý pár

Zajistíme financování a pojištění

Nemáte potřebné finance na pokrytí nákladů? Pomůžeme vám s financováním celého projektu. Ve spolupráci s naším partnerem M&M finance vám zajistíme výhodné podmínky. Zároveň vám pomůžeme správně nastavit pojištění nemovitosti pokrývající navýšení hodnoty vaší nemovitosti spojené s instalací vlastního obnovitelného zdroje energie.

SunBrothers - instalace solárních panelů

Často kladené dotazy

Když se po konzultaci s námi rozhodnete pro instalaci FVE, tak už se dále nemusíte o nic starat. Veškerou administrativu týkající se připojení FVE k distribuční síti a dotace v rámci programu NZÚ zařídíme za vás. Poté se spolu domluvíme na termínu instalace, přijedeme a fotovoltaickou elektrárnu vám nainstalujeme, zprovozníme a vysvětlíme vám funkci jednotlivých komponent. A pak už si budete užívat svoji soběstačnou domácnost využívající čistý zdroj energie.

Samotná instalace zabere obvykle dva až pět dní. Nejprve se nainstalují FV panely na střechu. Poté se svedou kabely, nainstaluje se střídač, baterie, wallbox a technologie se propojí s elektroměrným rozvaděčem.

Veškerou administrativu za vás zařídíme v rámci našich služeb.

Životnost jednotlivých komponent FVE se liší. FV panely mají obecně garantovanou 100% výkonnost na 15 až 20 let. Po této době FV panely mohou ztratit určité procento výkonu, ale jsou stále funkční. Životnost střídače je standardně kolem 10 až 15 let a životnost baterií je garantována výrobci také kolem 10 až 15 let.

Sám možná ano, levněji určitě ne! K technologiím sice často existuje veřejně dostupný podrobný návod instalace, takže by to jedinec zkušený v oblasti elektřiny a klempířiny mohl zvládnout. V případě takovéto „samoinstalace“ však nemůžete počítat s dotací programu NZÚ, protože pro přidělení dotace musí být instalace FVE provedena dodavatelem s oprávněními dle § 10d zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění (viz Závazné pokyny pro žadatele dotace NZÚ, odd. 2.4a). V praxi toto znamená, že i když si sami nakoupíte panely, technologii, další podpůrný materiál a FVE si sami nainstalujete, v konečné fázi velmi pravděpodobně nic neušetříte, protože se tímto postupem připravíte o dotaci. A to ani nemluvíme o čase, který instalací strávíte a který vám nikdo nezaplatí. Fotovoltaická elektrárna je systém generující elektrické napětí a proud od okamžiku, kdy jsou panely vystaveny slunečnímu záření a neodborná manipulace s ním může vést ke zranění, v krajním případě až ke ztrátě života. Je tedy na místě radši povolat zkušené odborníky. Neohrozíte tak své zdraví, ušetříte čas a v konečné fázi i své finance.