Fotovoltaické elektrárny pro firmy a bytové domy

Nabízíme fotovoltaické systémy s těmi nejmodernějšími technologiemi na trhu s garancí dlouhodobé záruky a okamžitého zákaznického servisu v případě potřeby. Klademe důraz na kvalitní a poctivě odvedenou práci zajištěnou našimi montážníky a elektrikáři s mnohaletou zkušeností v oboru.
SunBrothers - Fotovoltaická elektrárna na firemní budově

Postup

Projednání veškerých vašich požadavků a očekávání

Navržení projektu a jeho rozpočtu na základě návštěvy na místě instalace

Podpis smlouvy a vyřízení veškerých administrativních kroků

Samotná realizace fotovoltaické elektrárny

Zákaznický servis kdykoli

Zajistíme dotaci

Ušetřete 50 % nákladů*

Na instalaci fotovoltaických elektráren na bytové domy či firemní budovy můžete čerpat dotace například z fondu Národního plánu obnovy nebo Modernizačního fondu SFŽP ČR.

V případě instalace FVE na bytovém domě vám zajistíme dotaci z programu NZÚ. Pro bližší informace o dotačním programu NZÚ pro bytové domy si můžete stáhnout závazné pokyny pro žadatele zde ve formátu pdf. A nebo nás kontaktujte a my vám poradíme.
*) Výše dotace kalkulována pro FVE o výkonu 50 kWp bez bateriového úložiště.
Nová Zelená Úsporám - podnikatel

Zajistíme financování a pojištění

Nemáte potřebné finance na pokrytí nákladů? Pomůžeme vám s financováním celého projektu. Ve spolupráci s naším partnerem M&M finance vám zajistíme nejlepší podmínky na trhu. Zároveň vám pomůžeme správně nastavit pojištění nemovitosti pokrývající navýšení hodnoty vaší nemovitosti spojené s instalací vlastního obnovitelného zdroje energie.

Často kladené dotazy

Když se po konzultaci s námi rozhodnete pro instalaci FVE, tak už se dále nemusíte o nic starat. Veškerou administrativu týkající se připojení FVE k distribuční síti a dotace v rámci programu NZÚ zařídíme za vás. Poté se spolu domluvíme na termínu instalace, přijedeme a fotovoltaickou elektrárnu vám nainstalujeme, zprovozníme a vysvětlíme vám funkci jednotlivých komponent. A pak už si budete užívat svoji soběstačnou domácnost využívající čistý zdroj energie.

Samotná instalace zabere dva dny. V jeden den se nainstalují FV panely na střechu. Další den se pak svedou kabely, nainstaluje se střídač, baterie, wallbox a technologie se propojí s patou domu.

Veškerou administrativu za vás zařídíme v rámci našich služeb.

Životnost jednotlivých komponent FVE se liší. FV panely mají obecně garantovanou 100% výkonnost na 15 až 20 let. Po této době FV panely mohou ztratit určité procento výkonu, ale jsou stále funkční. Životnost střídače je standardně kolem 10 až 15 let a životnost baterií je garantována výrobci také kolem 10 až 15 let.

Sám možná ano, levněji určitě ne! K technologiím sice často existuje veřejně dostupný podrobný návod instalace, takže by to jedinec zkušený v oblasti elektřiny a klempířiny mohl zvládnout. V případě takovéto „samoinstalace“ však nemůžete počítat s dotací programu NZÚ, protože pro přidělení dotace musí být instalace FVE provedena dodavatelem s oprávněními dle § 10d zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění (viz Závazné pokyny pro žadatele dotace NZÚ, odd. 2.4a). V praxi toto znamená, že i když si sami nakoupíte panely, technologii, další podpůrný materiál a FVE si sami nainstalujete, v konečné fázi velmi pravděpodobně nic neušetříte, protože se tímto postupem připravíte o dotaci. A to ani nemluvíme o čase, který instalací strávíte a který vám nikdo nezaplatí. Fotovoltaická elektrárna je systém generující elektrické napětí a proud od okamžiku, kdy jsou panely vystaveny slunečnímu záření a neodborná manipulace s ním může vést ke zranění, v krajním případě až ke ztrátě života. Je tedy na místě radši povolat zkušené odborníky. Neohrozíte tak své zdraví, ušetříte čas a v konečné fázi i své finance.